İçeriğe geç

MacBook Su Döküldü Ne Yapmalıyım?

MacBook Su Döküldü

MacBook su döküldü ne yapmalıyım?
MacBook cihazınıza su döküldüyse ne yapmalısınız?

ise bu ciddi sorunlara neden olabilir. Öncelikle cihazı hemen kapatmalısınız.  Bundan sonra MacBook cihazınızın elektrik bağlantısını kesip cihazı ters çevirmelisiniz. Böylece, suyun cihazın iç kısımlarına doğru ilerlemesine engel olabilirsiniz.

 

Bu noktadan sonra yapabileceğiniz iki şey var: Birincisi, cihazınız ters şekilde yeterli ir süre bekledikten ve iyice kuruduktan sonra risk alıp cihazı açmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda, su cihazın anakart kısımlarına ulaşmadıysa, cihazınız  çalışmaya devam edecektir. Eğer su daha içeriye ulaştıysa ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

İkinci seçenek ise teknik servisten destek almak olacaktır. Bu aslında en sağlıklı yoldur. Teknik serviste, cihazınız açılarak iç kısımları sağlıklı şekilde kurutulur.

Su teması bazı durumlarda klavyeye de zarar verebilmektedir. Klavye tuşlarının basmamasına ya da takılı kalmasına neden olabilir. Bu durumun tamiri için yapılacak işlem klavyenin değiştirilmesidir. Bu işlem yapılırken orjinal Apple marka yedek klavye kullanımı önemlidir. Bu konudaki yazımız için tıklayın.

MacBook Su Döküldü

Bizler ihtiyaç duyduğunuz her an yardım ve desteğinize hazırız.  Tam donanımlı servisimizde her biri alanında uzman teknik personelimizle hemen her arızaya çözüm üretmekteyiz.1998 yılından bu yana Apple ürünlerine özel servis statüsünde teknik servis hizmeti vermekteyiz.

Yalnızca İstanbul’dan değil, tüm Türkiye’den cihazlara hizmet veriyoruz. Arızalı cihazlarınızı anlaşmalı kargo firmamız aracılığıyla bize gönderebilirsiniz. İletişim ve anlaşmalı kargo bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

Bu yazımızda MacBook Su Döküldü durumunu ele aldık. Faydalı olduğunu umuyoruz. 

Etiketler:
Servisimizi Arayın