İçeriğe geç

Macbook Açılmıyor Ne Yapmalıyım ? [%100 Çözüm]

Macbook açılmıyor ne yapmalıyım sorusuna verilecek yanıt, ürünün güç düğmesine basıldığında ekran da açılma gözükmüyorsa, bu durumda yapılması gereken, macbook’un açma kapama tuşu, 10 saniye civarı basılı olarak bekletmek ve bırakmak olacaktır ve yeniden açma tuşuna basılmalıdır. Sorun devam ediyorsa şarjın kontrol edilmesi, şarja mani olabilecek hasarın olup olmadığı araştırılmalıdır.

 

 

Tel: 0216 459 75 75

 

Macbook’un şarj olmaması nedenleri arasında güç adaptör cihazının hasarlı veya bozuk olması gibi sorunlar bulunabilir. Bu nedenlerden dolayı şarj olamadığından macbook açılmıyor olabilir ve yeni bir güç adaptörü alınarak sorunun giderilmesi mümkün olur. Ürünün açılmaması, şarj olmama sorunundan kaynaklanmıyorsa, macbook üzerinde bulunan bütün bağlantı kabloları çıkarılarak ürünün yeniden başlatılması sağlanır. Sorunun devam etmesi halinde, SMC (Sistem yönetimi) sıfırlanması gerekebilir ve bu durumun sebep olduğu etkiler sebebi ile macbook açılmıyor olabilir. Yapılması gereken, güç adaptörünün macbook’ tan çıkarılmasının sağlanması ve shift control tuşu ve açma kapama düğmesine 10 saniye boyunca basılı tutarak bırakmalı ve güç anahtarı yeniden etkinleştirilmeli ve macbook açılmalıdır.

 

 

Macbook Açılmıyor !! Ne Yapmalıyım

 

 Bu işlem ürünün açılmasına yetmediyse o zaman ürüne fabrika ayarlarına geri sıfma işlemi uygulanır ve bu işlem sırasında güç adaptörü ile ürün bağlantısı bulunmamalıdır. Verilerin yedeklenmesi sağlanmalıdır ve macbook kapatılmalı ve güç anahtarı takılarak macbook açılmalı ve güç düğmesine basarak, gereken işlemlerin yapılması sağlanmalıdır. Macbook açılmıyor ne yapmalıyım sorusunun cevabı ürünün yeniden başlatılması olabilir.

Etiketler:
Servisimizi Arayın