İçeriğe geç

MacBook Sıvı Teması Açılmıyor

MacBook sıvı teması açılmıyor ise

MacBook sıvı teması açılmıyor su çay kahve kola soda bira döküldü

ilk yapmanız gereken macBook’u hızlı şekilde kapatarak elektrik bağlantısını kesmektir. Hemen akabinde cihazı ters çevirerek sıvının iç kısımlara ulaşmasını engellemeye çalışmalısınız. Sıvının niteliğine de bağlı olarak, iç kısma yani anakart ve diğer kartlara ulaştığında geri dönüşü olmayan hasarlar vermesi olasıdır.

Sıvının MacBook’tan tam olarak uzaklaştığına ve cihazın tamamen kuruduğuna kanaat getirdikten sonra biraz risk alıp bilgisayarınızı açmayı deneyebilirsiniz. En sağlıklısı ise bilgisayarınızın  teknik serviste açılarak durumun tam olarak kontrol edilmesidir.

Cihazınızı açıldı ama klavyede sorun varsa

Bu durumun tek onarım yöntemi maalesef klavyenin değiştirilmesi olacaktır. Yeterli teknik bilgiye sahipseniz ve kendinize güveniyorsanız bunu siz de yapabilirsiniz. Vidaları dikkatle ayırın, bağlantıları dikkatle sökün ve mutlaka her vidayı doğru yere takın. Güvenilir bir servisten destek almanız en sağlıklı yoldur. Burada orjinal Apple marka yedek klayve kullanıldığından emin olunuz.

MacBook sıvı teması sonrası açılmıyorsa

Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, güvenilir bir teknik servisten destek almaktır.

Biz 1998 yılından beri garanti kapsamı dışındaki Apple cihazlara teknik servis ve onarım hizmeti vermekteyiz. Tamiri mümkün olan tüm arızalarda uygun fiyatlı ve kaliteli çözüm sunuyoruz. Yalnızca orjinal Apple yedek parça kullanıyoruz. Kullandığımız yedek parçalar 2 yıl, işçiliğimiz 6 ay garantilidir.

Tüm Türkiye’nin Servisiyiz. Anlaşmalı kargo firmamız aracılığıyla tüm Türkiye’den cihazları bize gönderebilirsiniz. İletişim ve anlaşmalı kargo bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

 

Etiketler:
Servisimizi Arayın