İçeriğe geç

Mac sürekli yeniden başlıyor

Mac sürekli yeniden başlıyor, MacBook ya da iMac’iniz açılmıyorsa veya açılırken sizden birşey yapmanızı istiyorsa ya da aşağıdaki gibi bir ileti alıyorsanız yapmanız gerekenler nelerdir, kısaca anlatacağız.

imac sürekli yeniden başlıyor macbook reset atıyor

  • Öncelikli olarak tüm güncellemeleri yükleyin.
  • Eğer iMac ya da MacBook cihazınız bir uygulamayı Çöp Sepetine taşımayı önerdiyse, bu uygulamanın yeniden başlatmaya neden olduğunu düşünüyordur. Bunu onaylayın. Sizin için gerekli bir programsa, yeni ve güncel bir sürümünü kurmayı deneyin.
  • Sorunu belirlemek için Güvenli Mod’u kullanmak da sizi çözüme götürebilir. Denemekte fayda var. Güvenli mod’u nasıl açacağınızı bilmiyorsanız, yazımıza göz atabilirsiniz.
  • MacOS’u yeni baştan yükleyin. Bu da sonuç olmadıysa donanımınızı kontrol etmeniz gerekiyor olabilir.

Mac sürekli yeniden başlıyor ise donanımınızı gözden geçirin

Bilgisayarınıza bağlı harici cihazlar varsa öncelikle bilgisayarınızı kapatın. Harici disk, usb aygıtı ya da yazıcı veya harici kamera gibi bütün aygıtların bağlantılarını tamamen sökün. iMac kullanıyorsanız sadece klavye, mouse veya trackpad ve ekran takılı kalsın. Bilgisayarınızı açın ve bu şekilde yeterli bir süre normal kullanımınıza devam edin. Yeniden başlatma olmazsa sorunun kaynağını buldunuz. Ayırdığınız cihazların her birini taktığınızda başka bir cihaz takmadan bir süre kullanın ve yeniden başlatma isteyip istemediğini gözleyin. Bu şekilde soruna neden olan cihazı tam olarak teşhis edebilirsiniz.

RAM’i ve diğer donanımları kontrol edin

Şayet yakın zamanda RAM, SSD ya da HDD disk taktıysanız bu aygıtların sorun çıkarmadığından emin olmak için imkan varsa çıkarıp cihazı bu şekilde bir süre kullanın.

Bunların hiçbiri çözüm olmadıysa

Cihazınız garanti kapsamındaysa Apple Türkiye sitesini inceleyin ve randevu alın. Eğer cihazınız garanti süresini doldurduysa, bizi arayın.

1998 yılından beri tüm Apple cihazlar için tam donanımlı servisimizde tamamen orjinal yedek parça kullanak bakım ve onarım hizmeti veriyoruz. Her biri alanında uzman teknik personelimizle çözümü mümkün olan tüm arızalarda en ekonomik ve hızlı şekilde sonuç üretebilmekteyiz.

Mac sürekli yeniden başlıyor

Mac sürekli yeniden başlıyor sorununu detaylı olarak ele aldığımız bu yazımızın faydalı olmasını umuyoruz.

 

Etiketler:
Servisimizi Arayın