İçeriğe geç

MacBook Çay / Kahve / Su Döküldü !! [ %100 Çözüm ]

MacBook Çay / Kahve / Su Döküldü

MacBook Çay / Kahve / Su Döküldü. Sıvı temasında ne yapmalıyım?
MacBook cihazınıza sıvı teması olduğunda ne yapmalısınız?

ise bu ciddi sorunlara neden olabilir. Öncelikle cihazı hemen kapatmalısınız. Bunun en hızlı yöntemi açma kapama tuşuna basmaktır. Bundan sonra MacBook cihazınızın elektrik bağlantısını hızlıca kesmelisiniz. Sonrasında cihazı ters çevirerek, sıvının cihazın iç kısımlarına doğru ilerlemesine engel olmalısınız.

Bu noktadan sonra önünüzde iki seçenek var: Birincisi, cihazınız bu şekilde yeterli bir süre bekledikten ve iyice kuruduğuna kanaat getirdikten sonra biraz risk alıp cihazı açmayı deneyebilirsiniz. Bu durumda, cihazınız iyice kuruduysa ve sıvı cihazın anakart kısımlarına ulaşmadıysa, cihazınız sorunsuz çalışmaya devam edecektir. Eğer sıvı tahmininizden daha içeriye ulaştıysa ciddi sorunlarla karşılaşmanız olasıdır.

İkinci seçenek ise teknik servisin yolunu tutmak olacaktır. Bu aslında en garantili yoldur. Teknik serviste, cihazınız açılarak iç kısımları sağlıklı şekilde kurutulacaktır. Eğer sıvı anakart üzerinde etki bırakacak bir nitelikteyse, uygun solüsyonlarla bu olası etkinin de önüne geçilecektir.

Sıvı teması bazı durumlarda klavyeye de zarar verebilmektedir. Klavye tuşlarının basmamasına ya da takılı kalmasına neden olan sorunlardan biridir. Bu durumun tamiri için yapılacak işlem klavyenin değiştirilmesidir. Bu işlem yapılırken orjinal Apple marka yedek klavye kullanımı önemlidir. Bu konudaki yazımız için tıklayın.

Bizler ihtiyaç duyduğunuz her an yardım ve desteğinize hazırız. 1998 yılından bu yana Apple ürünlerine özel servis statüsünde teknik servis hizmeti vermekteyiz. Tam donanımlı servisimizde her biri alanında uzman teknik personelimizle hemen her arızaya çözüm üretmekteyiz.

Yalnızca İstanbul’dan değil, tüm Türkiye’den cihazlara hizmet veriyoruz. Arızalı cihazlarınızı anlaşmalı kargo firmamız aracılığıyla bize gönderebilirsiniz. İletişim ve anlaşmalı kargo bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

Etiketler:
Servisimizi Arayın