İçeriğe geç

iMac – MacBook – Mac Güvenli Mod Nasıl Açılır?

iMac – MacBook – Mac Güvenli Mod Nasıl Açılır? imac güvenli modda nasıl başlatılır, macbook güvenli mod açmaBu işlem, Apple Silicon veya Intel işlemcilerde değişse de, aslında oldukça kolaydır.

Öncelikle cihazınızdaki işlemci tipini bulmak için Elma‘ya ve oradan da “Bu Mac Hakkında” öğesini tıklayın. Gelen Ekranda Yonga ifadesinin karşısında Apple M1 yazıyorsa bu, Apple Silicon işlemciniz var demek. Diğerleri Intel işlemci.

İşlemci tipini netleştirdikten sonra Güvenli Mod‘u açmak içinse şunları yapıyoruz:

iMac – MacBook – Mac Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Apple Silicon İşlemci için: 

Apple Silicon işlemcili Mac bilgisayarınızı kapatın. Tekrar açın ve Başlangıç Seçenekleri ekranını görene kadar açma düğmesini basılı tutun. Ekran gelince başlangıç diskinizi seçip Shift tuşunu basılı tutarak “Güvenli Modda Sürdür”e tıklayın. Oturum açmanızı isteyebilir.

Intel İşlemciler için:

Intel işlemcili Mac bilgisayarınızı yeniden başlatın ve başlarken Shift tuşuna basıp, basılı halde bekleyin. Oturum açma ekranı geldiğinde Shift tuşunu bırakabilirsiniz. Sağ üst köşede Güvenli Açılış seçeneğini görmezseniz normal şekilde oturum açın.  Bundan sonra bir daha oturum açmanızı isteyecek ve o ekranda Güvenli Açılış seçeneği görünecektir.

Güvenli Modu Kapatma

Güvenli modda istediğiniz işlemleri yaptıktan sonra normal şekilde açılması için iMac ya da MacBook bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

iMac – MacBook – Mac Güvenli Mod Nasıl Açılır? sorusunun yanıtını anlattığımız bu kısa yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz

Etiketler:
Servisimizi Arayın