İçeriğe geç

Macbook Çay Döküldü Açılmıyor !! Tamiri [%100 Çözümü]

Macbook çay döküldü bu durumda ilk olarak yapılması gereken, fişlerin elektrikten çekilmesi ve bilgisayarın kapatılması olmalıdır. Ürün ters çevrilmeli ve sıvının dışarı akması sağlanmalıdır. Bilgisayara dökülen sıvı fön makinesiyle kurutulmalı diye düşünülse de bu fikir son derece yanlış ve zararlı bir davranış olabilmektedir. Saç kurutma kullanıldığında, havayı şiddetli olarak üfler.

Tel: 0216 459 75 75

 

 

Bu durumda üflenen havanın suyu iteceği ve suyun diğer bölmelere gitmesine ve arızanın daha da ilerlemesine neden olabileceği bilinmelidir. Dökülen çay ve diğer sıvıların, kurutma makinası kullanılarak, bilgisayar içerisinden çıkarılmaya çalışılması halinde, kurutma makinasından çıkan sıcak hava nedeniyle klavye üzerinde ve hassas bölümlerde hasara neden olarak erime yaşanmasına sebep olacaktır.

 

 

Macbook Çay Döküldü Açılmıyor

 

 

Ürünle alakalı herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda teknik servise götürülmesi önerilir. Sıvı dökülmesi Macbook’ta kalıcı hasara neden olabilir ve acil müdahale gerektirebilir. Normalde ürünün düzelme şansı bulunabilir, fakat ürünün sıvı temasına maruz kalması durumunda, bilgisayara erken müdahale yapılması gerekir ve ancak yapılan müdahale sonucunda çalışmaya sorunsuz olarak devam edebilir.  Macbook’un üzerine sıvı dökülmesi sonucu ne kadar kurutulmaya çalışılsa da içerisinde kalan sıvıyı tam olarak kurutabilmek mümkün olmayacağından, ana kart üzerinde oksitlenme sorununun yaşanmasına neden olabilir. Bu durum ürün de arıza sorununun meydana gelmesine sebep olur. Macbook çay döküldü ise yapılması gereken şey ürünü bekletmeden teknik servise götürerek hasarı engellemek olmalıdır. İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

 

  • Macbook Çay Döküldü
  • Macbook çay döküldü
  • Macbook çay döküldü açılmıyor
  • Macbook pro çay döküldü
  • Macbook air çay döküldü
Etiketler:
Servisimizi Arayın