İçeriğe geç

MacBook Kola Döküldü Ne Yapmalıyım?

MacBook Kola Döküldü

macbook'a kola döküldü, ne yapmalıyım?

ise cihazınızı hemen kapatarak elektrik bağlantısını kesmelisiniz. Kolanın iç kısma ulaşıp ciddi zararlar vermesini engellemek için cihazı ters çevirmeniz ve kolanın dışarı doğru akacağı pozisyonda tutmanız önemlidir. Anakarta ulaştığında kısa devre yaparak tamiri imkansız sorunlara neden olabilir.

Yeteri kadar bekleyip kolanın cihazın iç kısmından tamamen uzaklaştığına emin olduğunuzda cihazı açmayı deneyebilirsiniz.

Klavyenin içine giren kola, yapısı itibariyle tuşlarda basmama ya da takılı kalma gibi sorunlara sebep olacaktır. Bu durumun tek tamir yöntemi klavyenin değiştirilmesidir. Bu işlem yapılırken orjinal Apple marka yedek klavye kullanıldığından emin olmalısınız. Bu konudaki yazımız için tıklayın.

MacBook Kola Döküldü

1998 yılından bu güne tüm Apple cihazlar için tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Uzman ve yetkin teknik ekibimizle hemen her arızaya çözüm üretebiliyoruz. Tam donanımlı servisimizde, özel servis statüsünde çalışıyor ve garanti kapsamı dışında kalan arızalarda uygun fiyatlı ve kaliteli çözümler sağlıyoruz.

Tüm Türkiye’den arızalı cihazlarınızı bize gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo ve iletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

Bu yazımızda MacBook Su Döküldü durumunu ele aldık. Faydalı olduğunu umuyoruz. 

Etiketler:
Servisimizi Arayın