İçeriğe geç

MacBook kola döküldü, ne yapmalıyım? [ %100 Çözüm ]

MacBook kola döküldü ise ne yapmalıyım?

macbook'a kola döküldü, ne yapmalıyım?

MacBook’a kola döküldüğünde bu kolanın içeriği nedeniyle özellikle hızlı hareket etmeli ve cihazınızı hemen kapatmalısınız. Sonra elektrik bağlantısını kesip macbook’unuzu ters çevirerek kolanın klavyeden içeri, anakarta doğru ilerlemesini engellemelisiniz. Kola anakarta ulaşırsa ciddi sorunlarla karşılaşmanız olasıdır.

Kolanın iç kısımlara ulaşmadığına eminseniz, iyice kuruduktan sonra cihazınızı açmayı deneyebilirsiniz. Kolanın içeriğinden dolayı klavyenin içine girdiğinde burada tuşların hareket fonksiyonunu engelleyici ya da kısa devre yapmasını sağlayıcı etkileri olması muhtemeldir. Tuşlarda basmama ya da basılı kalma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

Bu noktada yapılabilecek en sağlıklı hareket, teknik servisten destek almak olacaktır. Teknik serviste, cihazınız açılarak iç kısımları sağlıklı şekilde kurutulur ve eğer mümkünse, solüsyonla iç parçaların üzerindeki kola kalıntıları temizlenir. Bu, MacBook cihazınızı gerçekleşmesi muhtemel kısa devre tehlikesinden koruyacaktır. 

Klavyenin içinden kolanın temizlenmesi, klavyenin fiziksel yapısından dolayı muhtemelen mümkün olmayacaktır. Bu durumda klavye değişimi en sağlıklı yöntemdir.  Bu konudaki yazımız için tıklayın.

MacBook Kola Döküldü

1998 yılından bu yana tüm Apple cihazlar için tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Her biri alanında uzman teknik personelimizle hemen her arızaya çözüm üretmekteyiz. Tam donanımlı teknik servisimizde, garanti harici arızalarda özel servis statüsünde hizmet vermekteyiz.

İstanbul dışındaysanız, arızalı cihazlarınızı anlaşmalı kargo firmamız aracılığıyla bize gönderebilirsiniz. İletişim ve anlaşmalı kargo bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

MacBook kola döküldüyse yapmanız gerekenleri kısaca anlattığımız bu yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. 

 

Servisimizi Arayın